Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular 2023

Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular 2023

Bu testte sadece ehliyet sınavında çıkan ya da çıkabilecek tarzda olan sorular sorulmuştur.

Sizde 2022 - 2023 Ehliyet sınavı hazırlık sorularını çözerek sınava hazırlananın!

Ehliyet Sınav Çıkmış Sorular için geldiyseniz doğru yerdesiniz. 2022 yılına kadar sorulmuş olan ehliyet sınavı çıkmış sorular ile E-sınava Hazırlanın. 2023 Ehliyet Soruları, 2022 Yılında Ehliyet Sınavında Çıkmış Sorulardan Oluşturulmuştur.

Sınava girmeden önce üstte bulunan deneme testini çözmenizi öneriyoruz. Çünkü bu sınavlar farklı tipte onlarca soru arasından özenle seçilmiştir. Ehliyet sınavında en çok hangi sorular çıkar? diye soruyorsanız sayfamızı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bugüne kadar yapılan yeni müfredat ehliyet sınav sorularının bir kısmı da listelenmiştir. Şimdi size önereceğim kanala giderek 2013 – 2014 – 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 yıllarında yapılmış sınav sorularını görebilirsiniz. 2022 yılında yapılmış olan ehliyet çıkmış soruları çözerek sınava hazırlamanız mümkün.

Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular Yeterli mi?

Sınava daha önce girenler sizin kadar şanslı olmayabilir. Çünkü sizler sınavda başarılı olun diye ehliyet sınavı çıkmış sorularını araştırıp bulduk. Sizler de bu soruları tekrar çözerek sınava daha iyi hazırlanın. Çünkü sınavı kaybettiğiniz takdir de ortalama 2-3 ay zaman kaybı olacaktır. Evet arkadaşlar şimdi sizlere sınav hakkında bazı bilgiler vereceğim.

Ehliyet sınavı kaç sorudan oluşuyor ve kaç dakikadır?

Ehliyet sınavında 12 adet ilk yardım sorusu, 23 adet trafik sorusu, 9 adet motor sorusu ve 6 adet trafik adabı sorusu olmak üzere toplam 50 adet soru sorulmaktadır ve sınav süresi 45 dakikadır.

Ehliyeti kazanmak için kaç puan almak gerekiyor?

50 sorudan oluşan ehliyet sınavı toplam 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınavda her soru 2 puan değerindedir. Sınavı geçmek için en az 35 soruya doğru cevap vermek yani 70 puan almak gerekmektedir. Ek olarak ehliyet sınavında yanlışlar doğruyu götürmüyor, bilmediğiniz soruları mantığınıza uygun olarak çözebilirsiniz.

Ehliyet sınavına kaç kere girilebilir ?

Her bir sürücü adayının ehliyet sınavına 4 kere girme hakkı vardır. Eğer sürücü adayı 4 sınav sonucunda başarısız olursa, kursu tekrar etmek zorunda kalır. Bu yüzden sizlere önerimiz sayfamızdaki ehliyet sınavı çıkmış soruları kısmına bir daha göz atmanız olacaktır.